La Boka – tas nozīmē – “muti“, jo Riachuelo upe ir ieeja visiem kuģiem, kas nāk no Eiropas. Tā bija pirmā osta un vieta, kur visi imigranti atrada savu pirmo patvērumu Argentīnā.
– tas ir futbols – ‘La Bombonera,’ ( tulkojumā – šokolādes kaste) – Argentīna nav iedomājama bez tā, tie ir suvenīru veikaliņi stadiona apkaimē, tās ir kluba krāsas, gan simbolikā, karogos, gan māju fasādēs, tas ir futbola muzejs (leģendārais Diego Maradona.).
La Boka – tas ir tango…
La Boka tas ir mākslinieks – Benito Quinquela Martin 1890 – 1978 – (var apskatīt viņa mākslas muzeju) , kurš arī pēc slavas un atpazīstamības sasniegšanas palika dzīvot šeit. Nodibināja skolu, bērnu klīniku, palīdzēja trūcīgajiem rajona iedzīvotājiem.
Muzeja ceturtajā stāvā saglabāta mākslinieka darba un dzīves telpa.
Var iemest aci privātajā muzejā Fundación Proa – uzkāpt trešajā stāvā uz kafē un palūkoties uz pilsētas daļu no augšas, un lēni izsūkt ledusaukstu svaigi spiestu apelsīnu sulas glāzi.
Tad nu daudz par šo rajonu neklaiņojot – ar taksometru uz atjaunotajā elektrostacijā izveidotu muzeju Usina del Arte – http://usinadelarte.org/ – kur pašlaik ekspozīcija veltīta komiksu un multeņu varonei – Mafaldai .
Droši varu teikt – viens no Buenosairesas labākajiem krogiem – El Obero – https://plus.google.com/103800022133603046570/about?gl=lv&hl=lv
Slavenību fotogrāfijas, pats saimnieks un galvenais kritērijs – garžīgi!
Un kā vienmēr – lielas porcijas.
Tas bija tiramisū – gatavots pēc restorāna saimnieka mātes senas receptes.
Tagad atkal pēcpusdienas atpūta un…. Šovakar mēs dosimies uz milongu.
Aizmirsu pieminēt – šajā rajonā var meklēt vēsturisko Vaska muzeju – tajā attainotas dabīga izmēra ainas no koloniālisma līdz mūsu dienām.