Tas ir klāt…

visu gaidīts- pavasaris-  saulains, bez aukstiem vējiem un lietiem…

Kāds nu tas būs, to jau manīsim. Bet nu rosība jau manāma- līdz ar putniem un vasarnieku zvaniem.

Šoreiz par to kas mūsu pusē apskatāms –

Pirmais ceļš- no Rīgas pa piekrasti-

Kaltenes akmeņainā jūrmala, Baltā kāpa, Kolkas rags – ja negribat maksāt latiņu – izstaigājiet KOLKASRAGA PRIEŽU TAKA – stāvvieta bezmaksas – un Kolkas rags jau tur pat netālu – 1km. Priecīga ziņa, ka šajā vasarā te būvēs skatu torni.

Tālāk ceļš – Ventspils šoseja, jau gadu kā asfalts- ved garām ciemiem- Vaide (RAGU KOLEKCIJA VAIDĒ – 29395624, simboliska ieejas maksa, daudz mežsargu divās paaudzēs salasītu ragu, vēsture), Saunags, Pitrags,

Košrags – neaizbrauciet mums garām- un nemeklējiet mūs Pitragā, kā reizi nereti uz to vedina mūsu māju vārds “PĪTAGI”

– GPS koordinātes: N57.6950, E22.3624.

Nākošais ciems Ventspils virzienā ir Mazirbe – tur stalti stāv Lībiešu tautas nams, veikals, jūras malā meklējiet ZVEJNIEKU LAIVU KAPSĒTA.

Baznīcu mūsu pusē daudz –

KOLKAS EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ BAZNĪCA– ar modernā stilā veidotu altārgleznu, mākslinieces Helēnas Heinrihsones dāvinājumu (1993.), KRISTUS DZIMŠANAS KOLKAS PAREIZTICĪGO BAZNĪCA, MAZIRBES EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ BAZNĪCA, PITRAGA BAPTISTU BAZNĪCA-LŪGŠANAS NAMS .

Nereti mājās gribas braukt pa citu ceļu –

Ceļš uz Dundagu –

Pagaidām rekonstrukciju gaida – SLĪTERES DABAS TAKA un PĒTEREZERU DABAS TAKA ( laipas būs tikai septembrī), bet ŠLĪTERES BĀKA būs apskatei atvērta (28385025, Pirmdien – bāka slēgta. Ieejas maksa:Pieaugušajiem: LVL 0,70).

Nevejā var aplūkot DĀLIJU KOLEKCIJA

Dundagā meklējiet  kur-   KROKODILS, DUNDAGAS PILS, KUBALU SKOLA – MUZEJS , VALPENES PIRAMĪDA . Tālāk pagrieziens uz Laumu dabas parku, Talsi.

Ceļš uz Ventspili – aiz Mazirbes – Sīkrags,Lielirbe, Miķeļbāka (28680149, ieejas maksa 0,5- bet ne vienmēr pieejams), Lūžņa.Necila norāde ved uz Irbes upes ieteku jūrā- skaistu un sakoptu atpūtas vietu.

Īpaši jāpiemin armijas atstātās “vērtības”- apskatei pieejamākais objekts – Irbenes radioteleskops (antenas un/vai tuneļa ekskursija- 2Ls, 29230818, 63656082). Apstāties vērts – Ovišu bāka (ekskursija bākā un muzeja apskate 26264616, ieejas maksa 0,5). Tālāk jau Ventspils.

Garajā ziemā sakrājušās dažādas domas. Filma Kolka – cool vēl ilgi rosināja domāt. Un te vēl līdzīgs stāsts par mums, tiem kas dzīvojam šeit un attieksmi…pret mums.

— Rudenī pielijušā pļavā “viegli iedzēris” džipa braucējs iestieg ar savu “glauno”braucamo. Nu nekādi – ne uz priekšu, ne atpakaļ- vajadzīgi palīgi…

Mums nav tāda transporta un iespēju- atsakām – tiek meklēts vietējais palīgs – 5km attālu dzīvo zemnieks – sazvanīts, viņš pēc laika ar traktoru “cietušo” izvelk no “bedres”. Lieki teikt, ka šis pasākums ir saistīts ar izmaksām (kaut traktora atbraukšana un aizbraukšana 10km, jo darbs jau … neko nemaksā un laiks kas veltīts šim pasākumam ?), cēli par palīdzību tiek sniegts- viens lats… Lai dzīvo LATS un attieksme… pret palīdzību.

Pagaidām viss , ceru, ka pavasaris atnesīs pozitīvākas izjūtas.

Paldies visiem, kuri mūsu pusē viesojās “klusajā sezonā” – JŪS esat ĪPAŠI man .

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s